Uprzejmie informujemy, iż w dniu 24.09.2018r. (poniedziaek) od godz. 6:00 do godz. 8:00 wystąpi przerwa w dostępie do Systemu AES/AIS spowodowana pracami administracyjnymi. W okresie planowanej przerwy dopuszcza się stosowanie procedury awaryjnej. Informacje o ewentualnych zmianach będą na bieżąco aktualizowane na stronie www.puesc.gov.pl oraz http://www.e-clo.pl.
UWAGA:Obsługa niedostępności winna być realizowana zgodnie z instrukcją dla danego systemu.
Więcej informacji o niedostępności na stronie http://10.50.160.134

 

Informujemy, że System CELINA został uruchomiony w ograniczonym zakresie. W związku z powyższym w dniu 20-09-2018 ogłasza się w Systemie CELINA utrudnienia ogólnopolskie. Decyzję o przejściu na tryb awaryjny podejmuje kierownik placówki.
Obsługa niedostępności winna być realizowana zgodnie z instrukcją dla danego systemu.
W tym okresie zalecane jest składanie zgłoszeń w Systemie AIS/IMPORT na zasadach określonych w newsletterach przekazanych przez Ministerstwo Finansów.

 

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 30.08.2018r. (czwartek) od godz. 6:40 do godz. 7:30 wystąpi przerwa w dostępie do Systemu AES spowodowana pracami administracyjnymi. W okresie planowanej przerwy dopuszcza się stosowanie procedury awaryjnej. Informacje o ewentualnych zmianach będą na bieżąco aktualizowane na stronie www.puesc.gov.pl oraz http://www.e-clo.pl.

 


Szanowni Państwo

W związku ze zgłaszanymi  problemami w pobieraniu komunikatów POD i PZC w przeglądarkach Mozilla Firefox i Microsoft Edge (poniższa instrukcja nie dotyczy przeglądarek Internet Explorer, w których problem z pobieraniem POD/PZC nie występuje) poniżej przedstawiamy Państwu Instrukcję postępowania dla w/w przeglądarek. Jednocześnie informujemy, że nowa funkcjonalność nie wymaga instalacji żadnych kontrolek, a jedynie właściwe wyeksportowanie posiadanego przez Państwa certyfikatu. W związku z powyższym prosimy o postępowanie zgodnie z załączoną instrukcją.

W razie zaistniałych problemów prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Instrukcja Pobierania Komunikatów POD PZC dla przeglądarek Mozilla Firefox oraz Microsoft Edge.

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym została zainstalowana w środowisku produkcyjnym poprawka rozwiązująca problem z pobieraniem komunikatów POD, PZC. Standardowa wiadomość zawierająca adresy służące do pobierania w/w komunikatów została zaktualizowana i zawiera obecnie dwa opcjonalne odnośniki.

W zależności od wersji systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze klienckim, należy skorzystać z jednego z nich. Aby móc pobrać POD, PZC należy zainstalować kontrolkę EC2, zgodnie z instrukcją, którą przesyłamy Państwu w załączniku.

W przypadku zaistniałych problemów prosimy, o informację na adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Instalacja kontrolki EC2

 

Uwaga!!!

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2017 roku zostanie zablokowana możliwość uzyskania klucza bezpiecznej transmisji w CBT Izby Celnej w Krakowie. Od tej daty wnioski o taki klucz będzie można składać wyłącznie w Centrum PKI za pomocą strony PUESC. Jednocześnie informujemy, że klucze wydane do tej pory przez CBT IC Kraków mogą być używane po 1 stycznia do chwili wygaśnięcia ważności certyfikatu.